3 pilíře spokojeného života

Jsem zdravá, krásná a úspěšná žena. Dnes a denně jsem za to vděčná a vím, že takhle to má být. Jsem to JÁ a cítím, že jdu po správné cestě. Vlastně já po té cestě běžím. Někdy tak rychle, že se nestačím pořádně rozhlédnout a vidět, že kolem mě jsou lidé, kteří ještě ani nevykročili, ti, kteří ještě ani neučinili to první, nejdůležitější rozhodnutí. Změnit sám sebe.

V tu chvíli se zastavím, ohlédnu se za svým životem, ne proto abych se utápěla v minulosti, ale proto abych si lépe uvědomila, kde jsem dnes. Kým jsem se stala a proč. A pak je to jednoduché. Uvědomím si, že jsem to zase jen já, kdo je ostatním schopen ukázat tu možnost být zdravější, krásnější a tudíž i spokojenější, a že je dokážu vést správným směrem. Pomyslně tedy beru za ruku i tebe, pojď se mnou. Jsem tady teď a v tuto chvíli jen pro tebe.

Možná bych měla začít tím, jak jsem si prošla všemi životními úskalími, co všechno mě potkalo a posílilo. Chci tím totiž říct, že tím, kým jsem dnes, jsem se nestala přes noc. Ale je pravda, že jednoho rána jsem se vzbudila s přesvědčením, že je na čase vše změnit. Že pokud chci změnu, musím se především změnit já sama.

Už odmala jsem vnímala, že rodina je důležitá, že je důležité, aby byla pevná a držela při sobě. Vyrůstala jsem v období, kdy byla chudoba, moje mamka vážně onemocněla a taťka začal pít. Klasický příběh, který slyšíte bohužel ve svém okolí tak často, že přeci muselo být jasné, že se něco musí stát, že změna v celé společnosti nevyhnutelně přijde.

A protože jsem byla již od mala velmi vnímavé dítko, vyčkávala jsem na správný okamžik. Zatím jsem si procházela různými situacemi, kdy jsem například řešila své vztahy se sestrou. Vzájemná rivalita a hádky. Ségra to samozřejmě vnímala jinak, viděla ve mně rozmazleného sourozence a já dnes vím, že jsem také dělala chyby. Říkala jsem schválně, že něco neumím, nevím. Začala jsem toho zneužívat a začala jsem tomu sama věřit.

Už tehdy jsem věděla, že peníze, které nemáme, jsou problém. Že nám rodiče nemohou dopřát lepší život, protože na to prostě nemají prostředky. A ve mně se tím jen utvrdil pocit a rozhodnutí, že já nechci být chudá, že já ty peníze pro sebe a pro své děti budu mít. Nepřemýšlela jsem o žádném obrovském blahobytu, chtěla jsem prostě jen šťastnější a spokojenější život.

Hledala jsem možnosti a cesty jak toho docílit. Odjela jsem za prací do Německa a peníze najednou přicházely. Mohla jsem si dopřát to, co mi dřív chybělo, čeho se mi nedostávalo. Ale najednou tady byly jiné myšlenky. Měla jsem být přeci šťastná a spokojená! Peníze mám, tak kde to vázne? Kde je ten pocit uspokojení?

Ve mně. To, jak jsem sebe sama viděla a vnímala, byla ta překážka. To já jsem sama sobě byla tím největším nepřítelem. Proto jsem zase začala jinak a od samého začátku. Začala jsem pracovat na sobě. Jak ale být sám sebou? Jak pracovat s myšlenkami, které se mi najednou honily hlavou? Věděla jsem jak moc to chci, věděla jsem, co je třeba posílit a zdokonalit, kde mám své slabiny. Stála jsem ale na samotném začátku. Bála jsem se, pochybovala, ale zároveň ve mně „uzrálo“ přesvědčení, že tohle je to, co chci a co udělám.

Rozhodla jsem se. První a nejdůležitější věc. Představte si teď sami sebe, stojíte před těžkým rozhodnutím. Nevíte, jak to celé dopadne, ani co vám to přinese. Ale vnitřně to již víte. Cítíte. Toužíte po změně a oprávněně se bojíte změny. Navíc je vám jasné, že to budě těžké, že to bude stát hodně vašich sil. Že budete měnit svá dosavadní rozhodnutí a priority.

V tu samou chvíli si položte další důležitou otázku. Stojí mi to za to? Jsem ochotná tohle vše podstoupit a zapracovat na sobě? Já vám už teď mohu odpovědět. Ano. Stojí vám to za to.  To, kým se stanete, jak budete vnímat sebe a své okolí, jak úžasný pocit to bude… Vnímejte to, dejte prostor své představivosti.

Tak. Kde se vidíte za rok? Jaká jste? Dokážete stejně jako já vyslovit nahlas, že jste zdravá, krásná a úspěšná? Ne? V tom případě vám znovu zopakuji návod, jak na to. Možná stále pochybujete, o mně, o mých slovech, možná mi nevěříte a myslíte si, že ani já nejsem tím, kým se prezentuji. Dobrá. Povím vám tedy to, co jsem si uvědomila. To nejsou pochyby o mně, o mých slovech. Vy totiž pochybujete jen sami o sobě! Proto je pro vás tak těžké uvěřit, že já tohle vše nyní prožívám a že jsem konečně ve správný čas na tom pravém místě. Ve svém spokojeném životě.

Nebraňte se proudu, nechte se unášet společně se mnou. Ráda vám pomohu a seznámím vás s jiným, zdravějším způsobem života. Ukážu vám jak docílit lepšího zdraví, jak získat skvělou postavu. Chcete začít cvičit a stále to odkládáte na další a další den? Neumíte se těšit na cvičení? Jde vám cvičení doslova „proti srsti“? A co vaše psychika a vaše sebevědomí? Jak tohle zvládáte?

Já vám nabízím tři pilíře vašeho spokojeného života. Tři pilíře, které společně přetvoříme v pevný most, po kterém budete kráčet s úsměvem a s nadšením. Nabízím vám změnu vašeho životního stylu, změnu, kterou když uděláte, budete vědět, že je to správné, protože ji budete dělat především kvůli sobě! Přestaňte o úspěchu jen mluvit. Začněte hned.

A proč tohle dělám? Je to jednoduché. Vím, jaké to je. Vím, jak důležité je být zdravá. Ony tři pilíře spokojeného života – pravidelný sport, zdravé stravování a osobní rozvoj s sebou přináší výsledky, a když si to vše dokážeme srovnat v hlavě, přichází pocit, který není snadné popsat, ale je snadné ho pak prožívat. Chcete se cítit skvěle? Pak věřte, že dnes je ten správný čas s tím začít.

Udělejte něco pro sebe, pro své zdraví, pro svůj osobní rozvoj. Ne proto, že byste měli něco konečně někdy udělat… ale proto, že to pro vás je důležité!!! Věnujte si sami sobě dárek ve formě spokojeného života, protože kdo je nejdůležitější? Ano, jste to vy. Pokud vy budete šťastní a spokojení, vaše okolí to začne vnímat a vás to začne naplňovat a motivovat k ještě lepším výsledkům.

Jak tedy na to? Připravila jsem si pro vás návod, jak toho lze dosáhnout a postupně vás budu inspirovat a vést. Nenechte si ujít možnost stát se tím, kým ve skutečnosti toužíte být.

Buďte sami sebou, teď a tady.


Kam dál?
Facebook | On-line kurz | Klub Jídlo jako radost | E-mail

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.