Ahoj, jsem Adéla, jeden z koučů  Centra Radosti, kde jsem si sama prošla komplexní změnou životního stylu. Když se teď ohlédnu na svůj začátek v roce 2010, tak jednoznačně cítím ten pocit, kdy jsem sama v sobě bojovala s rozhodnutím.

Uvnitř sebe jsem věděla, že prahnu po změně, ale na druhou stranu jsem se bála toho, že to nezvládnu. Proto mnohým z vás rozumím, jak těžké je na začátku udělat rozhodnutí. Ale něco vám o sobě a svém rozhodnutí řeknu. Kdybych ho neudělala, tak si nikdy nevyřeším své tehdejší vleklé zdravotní problémy. Měla jsem velmi slabou imunitu, s čímž souvisely různé menší i větší zdravotní komplikace jako opakované opary, vracející se hnisavá angína a problémy s trávicím traktem. Mou prevencí byla šestkrát do roka antibiotika, měla jsem za to, že to je správně. Až do doby, kdy přestala působit. V tu chvíli jsem udělala své rozhodnutí, že se u mě musí něco změnit. A bylo mi jasné, že se musí změnit mé zajeté návyky, které jsem získala už v dětství. A tak jsem na sobě začala pracovat a měnit svůj život. V současnosti je má tělesná kondice dle mých představ a mé zdravotní problémy úplně vymizely.  Získala jsem nové návyky, celkově jsem změnila svůj životní styl.  Je to snadné, jen se člověk musí rozhodnout a musí chtít.

 

Ano, je to tak. Mé rozhodnutí přišlo ve chvíli, kdy jsem si sáhla na své vlastní dno. Kdy jsem ležela na posteli a lékaři nevěděli, jak mi mají pomoci. Antibiotika nezabírala a já nevěděla, co bude zítra, natož za týden nebo za měsíc. Přemýšlela jsem nad sebou a uvědomila si, že je jen jedna osoba na světě, která mi může opravdu pomoci. Víte, kdo byla ta osoba? Byla to ta osoba, která si celý svůj život myslela, že pomoc přichází zvenčí.  Že život je o tom, pořádně si užívat. A nezáleží jí na tom, jaké jídlo jí, hlavně když chutná, a co je vhodné pít a jak je třeba přemýšlet nad životem. Když se objeví nějaký zdravotní problém, tak lékárna to vyřeší a hlavní je, že okolí ji lituje. Už vás to možná napadlo. Tou jedinou osobou, která mi mohla pomoci, jsem byla JÁ SAMA. Ano, jen já sama jsem si opravdu v této situaci mohla pomoci. Tím, že jsem si v té chvíli uvědomila, jaký život žiji a že ho musím změnit. Na svém dně jsem už měla jasný obraz. Že vykouřit dvě krabičky cigaret denně mému tělu neprospívá, celý večer si užívat zábavy a alkoholu mé imunitě nepřidává. Ráno vstát a sníst půl ledničky není zrovna zdravé pro můj zažívací trakt. A to, že mě okolí lituje, a tím mě upevňuje v mém přesvědčení o tom, jaká jsem chudinka, že jsem neustále nemocná, mě nevyléčí. Tady začala má cesta za změnou.

Tato cesta nebyla snadná. Čekalo mě mnoho překážek. No, po pravdě mě čekala jen jedna překážka, ale ta byla větší, než se zpočátku může zdát. Tou překážkou jsem si byla já sama. Možná to znáte i vy. Že jste se už několikrát ve svém životě pro něco rozhodli, ale rozhodnutí rychle vyprchalo a byli jste zpátky ve svých starých vyjetých kolejích. Náš život se totiž skládá z mnoha dnů. A každý den děláme spoustu rozhodnutí. Ta se pak následně odráží v našem životě. Je nesmírně důležité každý náš den dělat ta správná rozhodnutí. A když jsem byla zvyklá na určitý život a teď  jsem ho měla od základu změnit, nebylo to jednoduché. Několikrát jsem přestávala kouřit, ale opětovně znovu začala. Ale věděla jsem, že jednoho dne to dokážu. Opustit svůj starý život v Německu a vrátit se do Česka taky nebylo jednoduché. Ale věděla jsem, že je to nutné. Začít v sobě vidět svou krásu se z počátku zdálo nemožné. A být si každý den vědoma sama sebe a naslouchat svému tělu nereálné. Problémů, proč bych to neměla zvládnout, byla spousta, ale mé rozhodnutí a touha byly silnější.

Na své cestě za krásnějším a zdravějším životem jsem pochopila spoustu věcí. V prvé řadě to, že není třeba, aby si člověk sáhl na úplné dno jako já, aby něco změnil. Změnu můžete udělat hned teď. Jen musíte chtít. A hlavně vidět hodnotu sami v sobě. Kdy jste třeba sami sebe za něco pochválili? Kdy jste se naposled podívali do zrcadla a usmáli na sebe, jak vám to sluší? Zavřeli jste někdy oči, zhluboka se nadechli a uvědomili si, jak jste krásní? Že právě vy jste ta dokonalá a jedinečná osoba na tomto světě?  Zastavili jste se během dne a uvědomili jste si tu vděčnost, která je kolem vás? Že jste zdraví, máte krásnou rodinu, milující děti, úžasného manžela, skvělou práci, hojnost dnešního světa, máte kde bydlet, v zimě máte teplo a další věci. Já osobně jsem vše brala jako samozřejmost a vím, že spousta lidí to tak bere. Je třeba v sobě probudit hodnotu a začít se mít rád. Pak jde vše snadněji a jednodušeji. Věřte mi! Vím, o čem mluvím.

V současnosti jsem koučem v Centru Radosti a pomáhám lidem při jejich změnách. Jsem jejich oporou ve dnech radostných, ale i v takových, které moc radostné nejsou. Jestli právě vy cítíte, že byste uvítali změnu ve svém životě, tak vám ráda pomůžu. Uděláme spolu rozhodnutí a půjdeme společně za ním. Naučím vás, jak každý den dělat ta správná rozhodnutí. Jak se mít více rádi. Necháme projevit vaši vnitřní krásu. Mým závazkem je, aby jste se sami na sebe po ránu smáli v zrcadle a měli se rádi. A cítili ten nádherný a naplňující pocit, jako cítím já, že to rozhodnutí v roce 2010 stálo za to. Těžko popsat ve slovech, co dnes cítím a kým jsem. A mrazí mě myšlenka, kým bych byla, anebo jestli bych vůbec byla, kdybych se tehdy na posteli nerozhodla a nešla si za tím.

Tak či tak, přeji vám ve vašem životě plno radosti, lásky a spokojenosti. A když budete potřebovat pomoci, jsem tady.

Přeji vám krásny den a plno radosti v srdci.